روش‌های مختلف لیفتینگ صورت

,

لیفت پوست صورت (فقط پوست)

پوست صورت مربوط به قسمت پایین صورت و گردن می‌شود. در این عمل یک شکاف در خط مو و بالای گوش ایجاد شده و تا پشت گوش ادامه یافته و با یک انحنا دور گوش نیز شکافته شده و در خط رویش مو پشت گوش تمام می‌شود. جراح پوست را از چربی و عضلات زیرین تخلیه کرده و پوست را به عقب می‌کشد، پوست اضافی برداشته شده و شکاف بسته می‌شود.

لیفت عمیق صورت

لیفت عمیق صورت، تعدیل یافته روش قدیمی لیفت است. در خلال این نوع از لیفت صورت، جراح قسمت‌های عمیق‌تری از صورت بیمار را قبل از لیفت و جابجایی عضلات تشریح می‌کند. به علاوه، جراح برخی لایه‌های عضلانی عمیق‌تر یا ساختارهای دیگر صورت را جدا می‌کند. این عمل باعث جوان‌سازی لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌شود.

لیفت قسمت میانی صورت

لیفت قسمت میانی پوست صورت یک عمل نسبتاً جدید است. هدف از انجام این درمان کشیدن بافت نرم روی استخوان گونه به منظور کشیدن پوست لبه بینی و پوست آویزان شده میانه صورت است. با لیفت پوست قسمت میانی صورت، گونه‌ها و قسمت پایین پلک کشیده شده و پوست گونه و چربی زیرین آن که شل شده است جابجا می‌شود. لیفت قسمت میانی صورت روش بهتری برای بازگرداندن جوانی به صورت است.

برای انجام لیفت میانی صورت جراح برش کوچکی را در خط مو و بالای گوش بیمار و نیز داخل دهان ایجاد می‌کند. در طول درمان، جراح پدهای چربی را از داخل گونه‌ها به بالای استخوان گونه‌ها می‌کشد تا پوست افتاده در ناحیه گونه سفت شود. پزشکان اغلب این روش را با استفاده از یک آندوسکوپ (یک دوربین کوچک که به پزشک اجازه می‌دهد تا محل جراحی را مشاهده کند) انجام می‌دهند.

لیفت صورت جزئی (مینی لیفت)

شکاف کوچکی در اطراف گوش و خط مو ایجاد می‌شود. جراح فرایند جوان‌سازی را با بازسازی پوست انجام می‌دهد تا خطوط و چین و چروک‌های ریز برطرف شوند.

لیفت گردن و پلاتیسما پلاستی

پوست افتاده و شل شده گردن به کمک عمل لیفت گردن‌ترمیم می‌شود. معمولاً شکافی کوچک‌تر از شکاف ایجاد شده برای لیفت قدیمی صورت ایجاد می‌شود، این شکاف در لاله گوش و پشت گوی و زیر چانه قرار دارد. جراح، چربی اضافی را از ناحیه گردن به کمک لیپوساکشن یا روش‌های مشابه دیگر تخلیه کرده تا عضلات گردن سفت شوند (به این عمل پلاتیسماپلاستی هم گفته می‌شود).

دروان بهبودی و نقاهت لیفت صورت و لیفت گردن

 

عمل جراحی کشیدن پوست صورت و لیفت گردن معمولاً بین ۲ تا ۴ ساعت طول می‌کشد که این مدت به اهداف و نیازهای زیبایی فرد بستگی دارد. یک پوشش پنبه‌ای روی سر شما پوشانده می‌شود تا از گردن شما به مدت ۱ تا ۲ روز محافظت کند. زیر پوست گردن از پشت گوش تخلیه شده و تخلیه مایعات زیر پوست یک تا دو روز پس از درمان ادامه می‌یابد. بخیه‌ها هم معمولاً یک هفته پس از عمل کشیده می‌شوند. ممکن است پس از درمان، درد، گرفتگی، بیحسی، تورم و کبودی جزئی باقی بماند که با داروهای مسکن و ضد درد که در دوران بهبودی مصرف می‌کنید التیام می‌یابد. تورم صورت تا چند هفته باقی می‌ماند و تورم‌های زیر چشم حتی ممکن است مدت زمان بیشتری هم باقی بمانند. بیشتر بیماران می‌توانند پس از گذشت ۷ تا ۱۰ روز از عمل سر کار خود بازگشته و به فعالیت‌های روزمره خود مانند رانندگی بپردازند.

مزایا

تعدادی از مزایای لیفت پوست گردن و صورت در ادامه آورده شده است:

  • سفت شدن عضلات صورت
  • اصلاح و ترمیم پوست شل شده
  • بهبود ظاهر و برجستگی‌های صورت
  • بازسازی چربی‌های صورت و گردن
  • کاهش غبغب
  • سفت شدن پوست گردن
  • بازگرداندن اعتماد به نفس
  • حصول نتایج طبیعی

لیفت آندوسکوپیک صورت

در روش لیفت آندوسکوپیک صورت جراح از یک پروب به شکل مداد با یک دوربین کوچک متصل به آن (آندوسکوپ) برای انتقال تصاویر ویدویی ساختار داخلی صورت به صفحه نمایش تلویزیونی در اتاق عمل استفاده می‌کند. آندوسکوپ از طریق سه برش کوچک یا بیشتر که اغلب طولشان کمتر از دو سانتی‌متر است و می‌توانند به راحتی پنهان شوند، قرار داده می‌شود.

لیفت آندوسکوپیک صورت معمولاً به صورت سرپایی و با استفاده از بی‌حسی موضعی یا تزریق داخل وریدی انجام می‌شود. ممکن است، برش‌های کوچکتر منجر به کاهش خطر آسیب عصبی شود. در نهایت می‌توان گفت که این نوع لیفت تنها برای افتادگی گونه موثر است

 

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

  • سلام , مهمان